×برند خود را زنده کن

محدودیت ذهن ما همان محدودیت‌هایی است که خودمان درنظر می‌گیریم. بنابراین فقر و نعمت هردو برخواسته از ذهن ماست.
- ناپلئون هیل
10 اقدام برتر برای ایجاد و حفظ برندهای با ارزش

برای داشتن کسب و کار موفق باید مهمترین ویژگی‌هایی که برای داشتن یک برند موفق لازم است را بدانیم. یک برند موفق از سه مولفه اصلی تشکیل شده است:

الف) ارزش و ارتباط یک برند با زندگی ما چیست؟
ب) تفاوت آنها با رقبا چیست؟
ج) چه‌طور برندی را حتی با وجود معروف بودن و برجسته بودنش می‌شناسیم و بدان اعتماد می‌کنیم؟10 اقدام برتر برای ایجاد و حفظ برندهای با ارزش:

1. نوآوری و لذت در برند
2. به شکلی هدفمند متفاوت بودن
3. داشتن هدف در برند
4. Walk the talk
5. ساخت و حفظ اعتماد
6. تجدید و بهبود تجربه نام تجاری برند
7. تکیه بر بینش مصرف‌کننده
8. تفکر کلی‌نگرانه
9. مورد توجه قرار گرفتن‌
10. حفظ تغییر پایدار و مستمر


1. نوآوری و لذت در برند

فقط خوب بودن برای ماندن در رقابت کافی نیست و بیمه‌کننده‌ی برند نیست.


2. به شکلی هدفمند متفاوت بودن

در شرایطی که مردم نیاز به دلیل روشن و صریح انتخاب یک کالا یا محصول نسبت به دیگر کالاها دارند، متفاوت بودن مهم می‌شود. این تفاوت می‌تواند در مورد قابلیت‌های محصول باشد و هم‌چنین می‌تواند مربوط به تجربه برند و ارتباطات هم باشد.


3. داشتن هدف در برند

هر برندی نیاز به یک هدف فراتر از صرفا پول‌سازی دارد. در پایه‌ترین و ابتدایی‌ترین حالت، باید هدفش تاثیر گذاشتن روی زندگی مصرف‌کنندگان باشد. در جهانی که یک برند از نظر عملکردی و عاطفی، ظاهر می‌شود و اغلب آن را منحصر به فرد و انحصاری نمی‌نماید، هدف یک متمایز‌کننده مهم می‌باشد.


4. Walk the talk

هدف مشخصی را هم در داخل سازمان و هم بیرون آن تعیین نمایید. برای سازمانتان یک هدف تعیین نمایید. هر عضوی از سازمان سفیر بالقوه برند می‌باشد.


5. ساخت و حفظ اعتماد

برندهای مورد اعتماد قدرت بیشتری هم دارند. به عبارت دیگر، احتمال اینکه یک برند معتبر زمان خرید سریع‌تر به ذهن مصرف‌کننده برسد، بسیار بالاتر است. زمانی که مشکلی بروز می‌کند، به صورتی گشوده آن را مطرح نمایید. نشان دهید که برند شما مشتری و دغدغه‌هایش را درک می‌کند.


6. تجدید و بهبود تجربه نام تجاری برند

تجربه برند یکی از راه‌های مهم است که می‌تواند برند را وارد رقابت نماید و لذت و رضایت مشتریان را به دست بیاورد. تجربه نام تجاری را با تضمین و اطمینان خاطر در مورد عملکرد محصول و تحویل به موقع به مشتری، هماهنگ و یکپارچه نمایید.


7. تکیه بر بینش مصرف‌کننده

وقتی داده‌های حجیم، حجیم‌تر نیز می‌شوند، باید به یاد داشته باشید که وصل کردن نقطه هابه ما همان تصویر را می‌دهد:
یک انسان با نیازهای اساسی برای بقا، حفاظت، روابط و هدف‌گذاری. بینش‌های مصرف‌کننده باهوش پایه و اساس موفقیت هر برندی، چه بزرگ یا کوچک است.


8. تفکر کلی‌نگرانه

سیلوهای سازمانی مانع سرعت و تغییر می‌شوند. آنها برندینگ را نیز مشکل‌تر می‌سازند. سیلوهای برندینگ سنتی را به خاطر یک رویکرد یکپارچه رها نماید. جریان تحقیق و جمع‌آوری داده‌ها، از طریق تجزیه و تحلیل و بینش، برای اجرای خلاق و بازاریابی خریداران، زمانی جواب می‌دهد که کارشناسان ارتباطات به برقراری ارتباط موثر و همکاری با یکدیگر برخیزند. این نوع «بینش و دید» جواب می‌دهد.


9. مورد توجه قرار گرفتن

همان‌طور که درست و صحیح بودن هر چیز دارای اهمیت است، انتشار یافتن هم دارای اهمیت می‌باشد. یک برند قوی با ایده‌های خلاقانه و بزرگ، به خوبی اجرا و به شکلی خلاقانه ابلاغ می‌گردد و تاثیری چند برابر گذاشته و محرک ارزش‌یابی می‌شود.


10. حفظ تغییر پایدار و مستمر

هنگامی که یک برند به اندازه کافی متفاوت و هدفمند باشد و در تمام سازمان به شکلی یکپارچه پیاده‌سازی شود و به ارتباطی منسجم با بیرون برسد، زمان تغییر است.

* * *

برندسازی فرایندی است که پایانی ندارد و همزمان با تغییر اقتصادها و گاهی حتی سریع‌تر، تغییر می‌یابد. سازندگان برندهای موفق همیشه ناراضی هستند. آنها همیشه به دنبال آینده هستند. چگونه ارزش برند خود را رشد دهیم؟

سه مولفه قدرت برند عبارتند از:

الف) متمایز بودن (منحصر به فرد بودن و روند تنظیم به شکلی مثبت)
ب) هدفمند بودن (تحقق نیازهای مصرف‌کننده به شکل مرتبط)
ج) ممتاز بودن (خود به خود به ذهن می‌آید)منبع: https://www.freelogoservices.com/blog/2018/07/23


● میل و اشتیاق طبیعت را فریب می‌دهد. پس رویای خود را باور کنید.

- ناپلئوم هیل

اگر ذهن خود را با ترس، شکست، تردید و ناباوری به توانایی‌های خود تغذیه کنید، ذهن شما تحت تاثیر این افکار قرار می‌گیرد. اگر خود را شکست خورده بپندارید، شکست می‌خورید. همه چیز به ذهن شما بستگی دارد. مثبت اندیشی همچون بذری است که در خاک کشت می‌شود، می‌روید و رشد می‌کند و در نهایت خود را تکثیر می‌کند. هر اندیشه‌ مثبتی که در ذهن داشته باشید، نظرات مشابه خود را جذب می‌کند. این ایده‌ها به هم پیوند می‌خورند و رشد می‌کنند تا در نهایت نقطه ضعف‌ها و ترس‌ها در ذهن جای خود را به اعتماد به نفس و جسارت می‌دهند. من می‌دانم که اندیشه‌های ذهنی من تکثیر می‌شوند. افکار مثبت یا منفی؛ هرچه را در ذهن خود بکاری همان را در مقیاس وسیع‌تر برداشت خواهی کرد..


آنچه لازم است درباره یک برند موفق بدانیم!
تفاوت لوگو، آرم، علامت و نام تجاری با برند

اهمیت طراحی لوگو

اهمیت لوگو در برندسازی

10 مورد از ضرورت و اهمیت لوگو در برندسازی

8 دلیل اهمیت لوگوی حرفه‌ای حتی در کسب و کار کوچک

10 اقدام برتر برای ایجاد و حفظ برندهای با ارزش

4 ویژگی برتر برندهای موفق
و 4 استراتژی اشتباه در ساخت برند

7 ویژگی یک برند موفق

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید