×برند خود را زنده کن

افراد موفق کارهایی انجام می‌دهند که افراد ناموفق دوست ندارند انجام دهند. آرزو نکنید ای کاش آسان‌تر شود. آرزو کنید ای کاش من بهتر شوم.
- جیم ران
اهمیت لوگو در برندسازی
چرا ما به لوگوی متناسب با برند خود نیاز داریم؟بعضی از لوگوها دارای نمادی قدرتمند هستند که به راحتی در ذهن ماندگارند. به عنوان مثال، لوگوی طلایی McDonalds خیلی معروف است و برای تشخیص نیازی به متن مک‌دونالد نیست.

داشتن یک لوگو حرفه‌ای که به خوبی دیزاین شده باشد، باعث ایجاد اعتماد بین مشتریان می شود. اگر شما یک آرم طراحی شده عالی داشته باشید، احتمال زیادی وجود دارد که مشتریان حوزه شما با شما کار کنند. اگر لوگویتان طراحی خوبی داشته باشد، مردم را به خود جذب می‌کنید تا درباره محصولات و خدمات اصلی شما کنجکاو شوند.

اهمیت لوگو در برند سازی

- چرا داشتن لوگو مهم است؟ در زیر به 5 دلیل اصلی داشتن لوگو می‌پردازیم:


1. ماهیت برندتان را نشان می‌دهید

به نظرتان چرا در آهن‌ربا در سرتاسر جهان قطب منفی را با رنگ قرمز نشان می‌دهند؟ دلیل آن ایجاد مالکیت است. لوگوی شما نیز باید دقیقا همین کار را انجام دهد.

شما لوگوی خود را به عنوان مظهری از برندتان بر روی محصولاتان، کارت ویزیت و یا وب‌سایت خود قرار می‌دهید. لوگو ماهیت برندتان را به اطلاع مشتریان می‌رساند.

لوگو می‌تواند به مشتریان شما که در سراسر جهان هستند، نوع محصول یا خدماتی را که ارائه می‌دهید، را معرفی کند.


2. مشتریان جدید را به سمت شما جذب می‌کند

ما در یک دنیای تک‌رنگ و یک‌بعدی زندگی نمی‌کنیم. مردم دنیا عاشق طراحی‌های جالب و رنگی هستند.

لوگویی که نمادی از خدمات یا محصول شما را نشان می‌دهد، اگر به گونه‌ای طراحی شده باشد که جالب توجه باشد. کنجکاوی مشتریان را به خود جلب می‌کند و آنها را با کوچکترین نگاه وادار به خرید می‌کند.


3. در رقابت‌ها کسب و کار شما را متمایز می‌کند

لوگوهای خاصی وجود دارند که برای نشان دادن صنایع یا محصولات خاص هستند. برای مثال، پیتزافروشی‌های زیادی را با این آرم تکراری دیده اید، یک آشپز ایتالیایی که کلاه سفید بلند و سیبیل‌های فر دارد.


4. وفاداری نسبت به برند را آسان می‌کند

گاهی اوقات، لوگوی خود را آپدیت کنید. شاید یک بازاریاب، این تغییر را درک کند و به نظرش منطقی باشد. ولی یک مصرف‌کننده عادی و بهتر بگویم مشتریانتان، از آن متنفر می‌شود.

چرا که به آرم قبلی شما عادت کرده و با این تغییر، کمی احساس خیانت می‌کنند و اعتمادشان را به شما از دست می‌دهند.

حالا که مصرف‌کننده، دنبال یک محصول جدید است، شرکت باید تلاش مضاعفی را انجام دهد تا دوباره اعتماد مشتریانش را بدست آورد. وفاداری یک برند بسیار مهم است و چیزی است که هر کسب و کاری نیاز به تقویت آن را دارد.

لوگویی که مدت طولانی برای مشتریان قابل تشخیص و متمایز باشد، در راه ایجاد وفاداری به برند کمک شایانی می‌کند.


5. لوگو شما را تا منازل مردم هم می‌برد

در فرهنگ لغات حقوقی نام برندقرار دادن لوگو در محصولات، رسانه‌های اجتماعی، بسته‌بندی، وب‌سایت و غیره راه تبلیغاتی برند شما و پیامی از طرف شماست.

پیامی به عنوان نماینده شما در همه‌جا از فروشگاه‌ها گرفته تا منازل مشتریان‌تان!

همه‌ی فعالیت‌ها و پیام‌های برند شما باید حول محور لوگو و با آن در ارتباط است.

● افراد موفق کارهایی انجام می‌دهند که افراد ناموفق دوست ندارند انجام دهند. آرزو نکنید ای کاش آسان‌تر شود. آرزو کنید ای کاش من بهتر شوم.

- جیم ران

اشتباه نگاه کردن، ریشه بسیاری از شکست‌ها است. ما همیشه جایی بیرون از وجودمان به دنبال پاسخ پرسش‌هایمان می‌گردیم. در حالی که خودمان بزرگ‌ترین پاسخ هستیم. وقتی برای پیشرفتمان تلاش کنیم و هر روز فقط اندکی بهتر از روز قبل شویم، راه‌حل‌ها را یکی پس از دیگری پیدا خواهیم کرد.


آنچه لازم است درباره یک برند موفق بدانیم!
تفاوت لوگو، آرم، علامت و نام تجاری با برند

اهمیت طراحی لوگو

اهمیت لوگو در برندسازی

10 مورد از ضرورت و اهمیت لوگو در برندسازی

8 دلیل اهمیت لوگوی حرفه‌ای حتی در کسب و کار کوچک

10 اقدام برتر برای ایجاد و حفظ برندهای با ارزش

4 ویژگی برتر برندهای موفق
و 4 استراتژی اشتباه در ساخت برند

7 ویژگی یک برند موفق

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید