×برند خود را زنده کن

تفاوت یک فرد پیشرو و یک فرد دنبال کننده در خلاقیت است!
- استیو جابز
اهمیت طراحی لوگو
شما بعنوان صاحب یک کسب و کار باید پس از تعیین هدف فعالیت کاری خود، به‌دنبال شناسنامه‌ای برای معرفی و به ذهن‌سپاری خود باشید. مشتریان شما و مردم باید براحتی شما را بیاد بیاورند. اولین مرحله برندسازی، طراحی یک لوگوی مناسب با موضوع یا مفهوم کار شماست.همیشه اولین نگاه بیشترین تاثیر را در مشتری خواهد داشت. اینکه چقدر دید یک فرد در نگاه اول به سایت شما مثبت باشد بزرگترین برگ برنده شما خواهد بود. لوگو درواقع چهره‌ی برند کاری شما است؛ همانقدر که به ظاهر فردی و دکوراسیون محیط کار اهمیت می‌دهید، لوگو نیز در ذهن کاربر تداعی وجهه شرکت شمارا دارد.

طراحی لوگو

به همین دلیل طراحی لوگو، جنبه‌ی استراتژی بازاریابی هر کسب و کار را تشکیل می‌دهد. لوگوها از طریق ارائه مفهوم یا موضوعی خاصی و یا با تایپوگرافی یک کلمه طراحی می‌شوند و هدف اصلی آن شناسایی و به یادسپاری بهتر کسب و کار شما برای مشتری است.

لوگوها مهم‌ترین عنصر بصری هویت هر برند می‌باشند. لوگوی شرکت‌ها، بر روی نوشت‌افزار، وبسایت، کارت‌های تجاری و آگهی‌های تبلیغاتی هر شرکت ظاهر می‌شوند؛ به همین دلیل لوگوهای خوب به شرکت‌ها، نهادها و سازمان‌ها در مسیر موفقیت کمک زیادی می‌کنند.

لوگوهای خوب برای مخاطبان، منحصر به فرد و قابل درک هستند. اگرچه انتخاب‌های بی‌شماری برای رنگ و عناصر بصری لوگو وجود دارد، اما یک لوگوی خوب بایستی به انتقال برخی اطلاعات اساسی درباره شما و سازمان شما کمک کند. این نکته که لوگوی طراحی شده با طراحی سایت شما همخوانی داشته باشد امتیاز دیگری است که از آن بهره‌مند شده‌اید.


نکته مهم در این رابطه و خطایی که اکثرا آنرا مرتکب می‌شوند اینست که شما هر چقدر که هنرمند و خلاق باشید نباید لوگوی برند خود را طراحی کنید. طراحی لوگو، یک تخصص ویژه است و باید به متخصص این کار سپرده شود. البته می‌توانید نظرات و ایده‌های خود را با تیم طراحی لوگو در میان بگذارید اما هرگز شخصا اقدام نکنید! صرف اندکی هزینه در این مرحله نقش مهمی در موفقیت برند شما در بازار دارد.

نکته قابل توجه دیگر، به مفهوم لوگو باز می‌گردد. بسیار دیده شده که برندهای موجود در بازار از لوگوهایی استفاده می‌کنند که در برقراری ارتباط با مشتری ناموفق هستند. به عنوان مثال دست‌کم ۱۰ شرکت بزرگ در آمریکا طی ۵ سال از زمان فعالیت خود تغییر لوگو داده‌اند. از تیم طراحی بیش از یک نمونه پیشنهادی را طلب کنید.

پیشنهادات خود را ارائه کنید و در نهایت با تامل به لوگوی مناسب نزدیک شوید. در مرحله آزمون و خطا از نزدیکان کمک بگیرید زیرا پس از مدتی چشم شما به طرح‌های ارائه شده عادت می‌کند و از درک ایرادهای موجود در آن عاجز می‌شود. بیاد داشته باشید لوگو ویترین یک تجارت است. هر چقدر مرتب و کامل آماده شود به همان میزان در جذب مشتریان موفق‌تر خواهید بود. باید همه گروه‌ها با سلایق مختلف را راضی کنید پس لوگو زبان ارتباط با مشتری است.

یک لوگوی خوب و با مفهوم مرتبط می‌تواند کمک بسیاری به برندسازی شما بکند. لوگو شما شناخته‌شده‌تر می‌شود و باعث شناخته‌تر شدن خود شما و برندتان می‌شود. استفاده از یک لوگوی مناسب بسیار اهمیت دارد. لوگوی شما روی سایت می‌تواند معرف شما به تمام کاربران اینترنت سراسر دنیا باشد و البته گوگل هم برای یک لوگوی اختصاصی و کپی نشده، اهمیت زیادی قائل است چون هویت شما خواهد بود.● تفاوت یک فرد پیشرو و یک فرد دنبال کننده در خلاقیت است!

- استیو جابز

پیشرو بودن به شما امکان انتخاب می‌دهد و شما را قادر می‌سازد تا از نهایت قوه تخیلتان استفاده کنید. شاید در ابتدا خط شکن مسیر باشید اما اولین کسی خواهید بود که از مزایای آن بهره‌مند می‌شود. در عوض فرد دنباله‌رو از خود اختیاری ندارد. پایان کارش هم مشخص نیست. اگر پیشرو در کارش موفق شود، او نیز به موفقیت می‌رسد و اگر شکست بخورد، دنباله‌رو نیز به دنبال آن سقوط خواهد کرد.


آنچه لازم است درباره یک برند موفق بدانیم!
تفاوت لوگو، آرم، علامت و نام تجاری با برند

اهمیت طراحی لوگو

اهمیت لوگو در برندسازی

10 مورد از ضرورت و اهمیت لوگو در برندسازی

8 دلیل اهمیت لوگوی حرفه‌ای حتی در کسب و کار کوچک

10 اقدام برتر برای ایجاد و حفظ برندهای با ارزش

4 ویژگی برتر برندهای موفق
و 4 استراتژی اشتباه در ساخت برند

7 ویژگی یک برند موفق

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید